Dom opieki razem Stawiguda

O nas

 

Dom Opieki Razem Stawiguda

Dom Opieki Razem jest wpisany do rejestru placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, prowadzonego przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego, zgodnie z art. 67 ust. 3 z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2019 r. 1507 ze zm.) pod numerem 26.

Placówkę otworzyliśmy w 2020 roku i od tego momentu służymy pomocą Seniorom oraz ich Rodzinom. Jesień życia to czas, który powinniśmy spędzić w komfortowych warunkach. W przypadku seniorów – nierzadko schorowanych i wymagających nieustannej opieki– istotne jest indywidualne podejście. U nas znajdziecie Państwo doświadczoną kadrę profesjonalnych Opiekunów, Terapeutów i Fizjoterapeutów, którzy zadbają o każdy detal związany z opieką nad osobami starszymi. Domowa kuchnia, piękny ogród i najwyższy standard wykończenia obiektu – to zaledwie część atutów, które przyświecają naszemu Domowi. Na rynku opieki senioralnej działamy od 22 lat prowadząc Dom Opieki Edo w Marcinkowie koło Olsztyna, który cieszy się bardzo dobrą reputacją. Poznając przez lata rynek opieki długoterminowej postanowiliśmy stworzyć kolejną, całkiem nową placówkę - Dom Opieki Razem w Stawigudzie.

CO NAS WYRÓŻNIA

 • wieloletnie doświadczenie w opiece nad osobami starszymi i chorymi
 • wysoka jakość świadczonych usług
 • indywidualne podejście do każdego Pensjonariusza
 • wysoki standard wykończenia placówki
 • własna, domowa kuchnia
 • piękny ogród
 • bliskość Olsztyna oraz drogi ekspresowej S7

Lokalizacja jest naszym walorem

Znajdujemy się w malowniczej warmińskiej miejscowości Stawiguda, 15 km od Olsztyna. Nasz Dom Opieki położony jest w spokojnej, zielonej okolicy, przy lesie, nieopodal jeziora. W niewielkiej odległości znajduje się stacja kolejowa Stawiguda oraz droga ekspresowa S7 umożliwiająca dogodne połączenie min. z Warszawą czy Trójmiastem.

Dom opieki razem Stawiguda

TU JEST NASZ OBIEKT:

MAPA

Kilka słów o Stawigudzie

Dom opieki razem Stawiguda

Stawiguda to gmina malowniczo położona w granicach historycznej Warmii w województwie warmińsko-mazurskim. Wieś Stawiguda stała się miejscem, w którym ludzie chętnie lokalizują swoje siedliska. Przyciąga ich piękno krajobrazu, odpowiednie zaplecze społeczno-administracyjne. Stawiguda otoczona jeziorami Pluszne, Łańskie i Wulpińskie oraz sosnowymi lasami stała się celem wędrówek wielu turystów szukających kontaktu z naturą i nieskażonej przyrody. Dodatkowo uzdrawiające właściwości borów sosnowych przyciągają tych, którzy chcą leczyć astmę, nadciśnienie, choroby serca lub po prostu wzmacniać odporność. Nieopodal Stawigudy, w Lasach Łańskich spotkać można wiele cennych pomników przyrody: m.in. Dąb Napoleona, którego wiek szacuje się na około 550 lat. Z zabytków zachowały się tu: kościół z 1933 r., ewangelicka kaplica z 1897 roku, neogotycka kapliczka z końca XIX wieku.

Na terenie wsi Stawiguda znajdują się: Komisariat Policji, Ochotnicza Straż Pożarna, Ośrodek Zdrowia, kościół, Biblioteka, Szkoła i Przedszkole, Gminny Ośrodek Kultury, Poczta, Apteka, dworzec PKP i przystanek PKS. Znajdziemy tu również kort tenisowy, usługi kosmetyczne i fryzjerskie, stację paliw, sklepy, restauracje i puby. Brak ciężkiego przemysłu, urozmaicony morenowy krajobraz z licznymi jeziorami, czysta woda i wszechobecne lasy stanowią o dużej atrakcyjności tego rejonu pod kątem wypoczynku. ATRAKCJE TURYSTYCZNE:
 • Czyste wody jezior Łańskiego, Plusznego czy Wulpińskiego zachęcają do żeglowania, wędkowania, kąpieli czy wiosłowania. Kajakarze mogą uczestniczyć w zorganizowanych spływach malowniczymi szlakami rzek Łyny oraz Marózki,
 • Kto szuka ekstremalnych wrażeń, znajdzie je w aquaparku Hotelu Warmia Park w Pluskach,
 • Lasy stanowią ponad połowę powierzchni gminy. Bogata siec dróg leśnych zachęca do biegania, wycieczek rowerowych czy spacerów typu Nordic Walking,
 • Małe stadniny koni oferują możliwość nauki jazdy w siodle,
 • Miłośnikom golfa zapewne nie trzeba przedstawiać pola golfowego w pobliskich Naterkach.
Dom opieki razem Stawiguda
Dom Opieki Razem Zadzwoń